Уреди за почистване на стъкла. Най-добрата технология за почистване на прозорци: от роботи до прахосмукачки. Благодарение на модерната технология почистването на стъклата, прозорците вече не изглежда толкова трудно — особено това важи за почистването на прозорци. Тук сме събрали, в тази статия, различни уреди, специални джаджи за прозорци, стъкла и други гладки повърхности, с помощта на които почистването ще бъде бързо, качествено и без следи.
Уреди за почистване на стъкла
Ръчна чистачка на предното стъкло. Една от най-простите опции е ръчна чистачка на стъкло. Външно прилича на обикновен скрепер за почистване на прозорци, но с двигател и контейнер за събиране на течност. Той не изкарва водата надолу по стъклото, а я засмуква в резервоара: по перваза на прозореца няма ивици или локви, а повърхността на стъклото остава почти суха.
Този уред за почистване на стъкла може да се използва не само за прозорци: то улеснява измиването на огледала, плочки, стъклени плотове или врати на печки. Това е и една от най-евтините джаджи за миене на прозорци – средно струва от 4000 до 10 000 рубли, въпреки че има и по-скъпи модели.
Когато избирате ръчна чистачка за стъкло, обърнете внимание на няколко параметъра.
Живот на батерията. Обикновено 20 до 40 минути, но някои модели ще издържат до 100 минути. Производителите посочват колко прозорци могат да се измият през това време, но в действителност много зависи от скоростта на работа и степента на замърсяване на стъклото.
Обемът на контейнера за събиране на мръсна вода обикновено е 100-200 ml. Това е достатъчно за един цикъл на работа на пречиствателя.
Ширината на дюзата за засмукване на вода (чистачка) – от нея зависи ширината на почистваната повърхност, а оттам и скоростта на работа. Можете да избирате от 17 до 28 см, но колкото по-широка е чистачката, толкова по-тежко е устройството.
Тегло на този уред за почистване на стъкла: обикновено теглото варира от 0,7 до 1,5 кг. В идеалния случай дръжте притурката в ръката си, преди да купите.